– з автовокзалу м. Коломия
прямим автобусом Коломия – Буркут їхати до зупинки Шибени. Автобус відходить в
15.00. (Можна їхати з пересадкою до Верховини, а потім – до Шибен);
– Увага: тут прикордонна зона. Необхідно зареєструватись у чергово прикордонного
посту;
– з Шибен йти праворуч до
озера. Зараз воно більше нагадує болото. Піднятись трохи вище і розбити намети.
Тут ще є ліс;
– ночуємо.
День другий:
– снідаємо, знімаємо намети
і виходимо на південний гребінь Піп Івана. По ньому підіймаємося на вершину Піп
Іван (2028 м);
– на вершині Піп Івана є
руїни польської обсерваторії, побудованої в 1939 році. Вона в дуже поганому
стані. Ходити по руїнах небезпечно: стіни і стеля можуть впасти у будь-який
момент;
– Чорногірський хребет – це
найвищий гірський хребет Українських Карпат. Чотири вершини його – вищі за 2 000 метрів;
– Спускаємось з Піп Івана.
Дземброню (1878 м)
і Мунчель (1998 м)
можна обійти зліва. Бербенескул (2036
м) – теж. Але ми йдемо по вершинах. Під Гутентовматиком
є озеро Бербенескул. Воно живиться від дощів і талих снігів. Підходимо до
Гутентовматика. На перемичці залишаємо спорядження. Підіймаємось на
Гутентовматик (2035 м).
Туди йти 14 хв. і назад – 12 хв. По траверсу під Ребрами (1931 м) підходимо до
перемички під Туркулом. Під Туркулом є озеро Несамовите (1750 м). Робимо перепочинок
20 хв. Можна набрати води і помити руки. По траверсу з правого боку
підіймаємося на перемичку між Туркулом і Данціжем. Тут залишаємо спорядження і
йдемо на вершину Туркул (1933
м). Туди йти 8 хв., а назад – 6 хв. Вершину Данціж (1845 м) обминаємо по
траверсу з лівого боку. На Пожижевську (1822 м) і Брескул (1911 м) підйом не дуже важкий,
але на Говерлу – затяжний і крутий. З Говерли (2061 м) відкривається
чудовий краєвид довкола. З Піп Івана на Говерлу йти 7–8 год.;
– з Говерли спускаємося до
турбази “Заросляк”. Стежка не крута. З турбази “Заросляк” йдемо на 14-й
кілометр і там ставимо намети;