



Найпопулярніші забарвлення — біле, біле з червоним або чорним орнаментом.
Основним матеріалом для виготовлення служить бавовна, нерідко можна зустріти шерстяні куфії і куфії з додаванням синтетичних тканин. Традиційний орнамент як правило виконується за допомогою вишивки.
Сайт з цікавою інформацією: www.arafatok.net
З п'яти титульних імен фараонів в картуш обрамлялися тронне ім'я (праеномен) і власне ім'я (номен), що давалося при народженні.
Іноді в формі картушів вироблялися амулети, що зображували імена фараонів та клалися до гробниць. Ці артефакти дуже важливі для археологів, аби визначати час поховань та їх приналежність. В деяки періоди історії Єгипту на таких амулетах імена не зображалися зовсім, через побоювання того, що людина, яка поцупила картуш з іменем, може отримати владу над власником імені.
В Єгипті Ви можете замовити картуш для себе із своїм іменем арабськими символами.
Знамениті ароматичні олії з Єгипту завжди привертали увагу туристів. Саме на основі цих есенцій французькі Парфумери створюють парфуми, ретельно приховуючи від зовнішнього світу пропорції змішаних запахів. Однак у парфумерних крамницях в Єгипті продавці охоче діляться цими секретами та покажуть, на основі якого запаху були створені найпопулярніші парфуми. Відзначимо, що ароматні масла купують не тільки жінки, а й чоловіки.
Справжній Папірус не тільки гарний, але і якісно зроблений: він не мнется, не ламається при згині і нічим не пахне. Мнуться і крошатся тільки підробки з рису і пальмових листів. Саме їх в основному і продають у сувенірних магазинчиках. Щоб розпізнати підробку, досить спробувати зігнути Папірус - якщо залишається слід, значить підробка. Підробку також видно по неякісної малюнку.
У давньому Єгипті папірус з'явився ще в додинастичну епоху, ймовірно, одночасно з винаходом листа. На папірусі писали скорописом, спочатку ієратічним письмом, а в I тис. до н.е. - демотичним. Для запису сакральних текстів використовувалися курсивні єгипетські ієрогліфи. Крім того на папірус могли наноситися зображення (відомі приклади: Еротичний папірус, Туріну, і віньєтки Книги мертвих).
У античну епоху папірус був основним матеріалом у всьому греко-римському світі, але зберігся папірус тільки в Єгипті завдяки унікальному клімату. Знахідки грецького папірусу в Єгипті внесли неоцінимий внесок в класичну філологію (їх вивченням займається спеціальна дисципліна - папірологія). Так, наприклад, один папірус зберіг для нас «Афінську політію» Арістотеля, від якої інакше була б відома тільки назва.
З папірусах роблять все, що можна зробити з паперу: від книжкових закладок до картинних полотен і календарів на стіну. Реальні ціни на якісний Папірус починаються від $ 3 за картинку 8х12 см і можуть досягати декількох сотень доларів за великі полотна в рамах під склом. Сюжети малюнків однотипні, зате канонічні і на справжньому єгипетському папірусі. Все, що дешевше $ 2 - підробка.

Ще один єгипетський і в той же час смачний і корисний сувенір - чай каркаде. Він робиться із квіток гибискуса або суданської троянди. Цей напій іноді називають "чаєм фараонів": він має яскравий червоний відтінок і кислуватий смак. Чай п'ють і гарячим, і холодним. Причому каркаде - напій не тільки смачний, але й корисний для організму.
Арабські спеції на європейський смак специфічні, але на те вони й спеції. Справжні поціновувачі екзотичних страв обов'язково знайдуть, що вибрати. Тим більше що спеції продаються на величезних лотах і вибір здається просто величезним.
Поради покупцям сувенірів
Єгипетські сувенірні лавки славляться не тільки достатком підробок, але й завищеними цінами. Торг мається на увазі саме собою. Кому-то здасться дивним торгуватися з-за пари доларів. Однак для єгиптян це норма, і в маленьких сувенірних крамницях ціни іноді вдається знизити до 50%.
Сувеніри в Єгипті продаються скрізь: у міських крамницях, в туристичних центрах, в готелях - всюди з різним ступенем назойливость і накрутки на цінах. Найменше виходить збити ціни на фабриках. Крім того, вважається, що в магазинах при каменоломня і папірусових фабриках ціни завищені. З іншого боку, тільки тут ви можете бути впевнені, що купите справжній сувенір.
марновірних туристи вважають, що не всі єгипетські сувеніри пристойно купувати і дарувати. Всі ці саркофаги, пірамідки, шакали та сфінкси вважаються символами смерті. Якщо для вас це важливо, то для душі спокійніше купити кішку Бастет або скарабея.