Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Звідки Ви дізнались про нашу фірму?
Всього відповідей: 258
Найпопулярніші сувеніри з Єгипту


 • Найпоширенішими сувенірами є кам'яні (базальт, граніт або алебастр) статуетки староєгипетських богів і фараонів, що достатньо близько копіюють стародавню образотворчу техніку. Статуетка середніх розмірів може коштувати близько 15-30 ег. фунтів. Побоюйтеся підробок під камінь з фарбованого гіпсу! Для перевірки обов'язково поскребіть нігтем підставку статуетки - фарбований гіпс себе видасть білою подряпиною
 • Египетський фарфор


 • Куфія (в перекаді з араб. كوفية, - арафатка) - чоловіча головна хустка, популярна в арабських країнах. Служить для захисту голови від сонця, піску і холоду. Часто (але не завжди) куфія носиться з обручем чорного кольору — егалем, що притримує хустку на голові.
  Найпопулярніші забарвлення — біле, біле з червоним або чорним орнаментом.

  Основним матеріалом для виготовлення служить бавовна, нерідко можна зустріти шерстяні куфії і куфії з додаванням синтетичних тканин. Традиційний орнамент як правило виконується за допомогою вишивки.

  Сайт з цікавою інформацією: www.arafatok.net

 • Картуш — картуш - це довгастий контур із горизонтальню лінією знизу, який вказує на те, що написаний в ньому текст є царськім іменем. Картуш входить в ужиток на початку Четвертої династії при фараоні Снеферу. Давньоєгипетською картуш називався шену і, по суті, є збільшеним кільцем шен. У демотичній писемності картуш виродився в пару дужок та вертикальну лінію.

  З п'яти титульних імен фараонів в картуш обрамлялися тронне ім'я (праеномен) і власне ім'я (номен), що давалося при народженні.

  Іноді в формі картушів вироблялися амулети, що зображували імена фараонів та клалися до гробниць. Ці артефакти дуже важливі для археологів, аби визначати час поховань та їх приналежність. В деяки періоди історії Єгипту на таких амулетах імена не зображалися зовсім, через побоювання того, що людина, яка поцупила картуш з іменем, може отримати владу над власником імені.
  В Єгипті Ви можете замовити картуш для себе із своїм іменем арабськими символами.

 • Арома масла
  Знамениті ароматичні олії з Єгипту завжди привертали увагу туристів. Саме на основі цих есенцій французькі Парфумери створюють парфуми, ретельно приховуючи від зовнішнього світу пропорції змішаних запахів. Однак у парфумерних крамницях в Єгипті продавці охоче діляться цими секретами та покажуть, на основі якого запаху були створені найпопулярніші парфуми. Відзначимо, що ароматні масла купують не тільки жінки, а й чоловіки.
 • Папірус - ще одне сучасне нагадування про давньоєгипетській цивілізації. На папірусових фабриках цю тростинний папір до сих пір роблять по рецептах древніх єгиптян. Цінуються як чисті листи справжнього папірусу, так і розписані полотна. Малюнки, виконані по канонах живопису Древнього Єгипту, на аркушах папірусу смотрятся особливо красиво. Якщо картина намальована художником, то на полотні обов'язково повинен бути його автограф.

  Справжній Папірус не тільки гарний, але і якісно зроблений: він не мнется, не ламається при згині і нічим не пахне. Мнуться і крошатся тільки підробки з рису і пальмових листів. Саме їх в основному і продають у сувенірних магазинчиках. Щоб розпізнати підробку, досить спробувати зігнути Папірус - якщо залишається слід, значить підробка. Підробку також видно по неякісної малюнку.

  У давньому Єгипті папірус з'явився ще в додинастичну епоху, ймовірно, одночасно з винаходом листа. На папірусі писали скорописом, спочатку ієратічним письмом, а в I тис. до н.е. - демотичним. Для запису сакральних текстів використовувалися курсивні єгипетські ієрогліфи. Крім того на папірус могли наноситися зображення (відомі приклади: Еротичний папірус, Туріну, і віньєтки Книги мертвих).

  У античну епоху папірус був основним матеріалом у всьому греко-римському світі, але зберігся папірус тільки в Єгипті завдяки унікальному клімату. Знахідки грецького папірусу в Єгипті внесли неоцінимий внесок в класичну філологію (їх вивченням займається спеціальна дисципліна - папірологія). Так, наприклад, один папірус зберіг для нас «Афінську політію» Арістотеля, від якої інакше була б відома тільки назва.

  З папірусах роблять все, що можна зробити з паперу: від книжкових закладок до картинних полотен і календарів на стіну. Реальні ціни на якісний Папірус починаються від $ 3 за картинку 8х12 см і можуть досягати декількох сотень доларів за великі полотна в рамах під склом. Сюжети малюнків однотипні, зате канонічні і на справжньому єгипетському папірусі. Все, що дешевше $ 2 - підробка.

 • "Шиша"(в перекладі з арабської شيشة - кальян) можна курити в Єгипті скрізь, де його пропонують. Кальян пропонується в будинках після обіду або замість десерту. Курять кальян не тільки чоловіки, але й жінки. У Єгипті вважають, що паління кальяну не може бути шкідливим, тому що дим не пропускається далі горла.

 • Чай каркаде і спеції
  Ще один єгипетський і в той же час смачний і корисний сувенір - чай каркаде. Він робиться із квіток гибискуса або суданської троянди. Цей напій іноді називають "чаєм фараонів": він має яскравий червоний відтінок і кислуватий смак. Чай п'ють і гарячим, і холодним. Причому каркаде - напій не тільки смачний, але й корисний для організму.

  Арабські спеції на європейський смак специфічні, але на те вони й спеції. Справжні поціновувачі екзотичних страв обов'язково знайдуть, що вибрати. Тим більше що спеції продаються на величезних лотах і вибір здається просто величезним.


  Поради покупцям сувенірів

  Єгипетські сувенірні лавки славляться не тільки достатком підробок, але й завищеними цінами. Торг мається на увазі саме собою. Кому-то здасться дивним торгуватися з-за пари доларів. Однак для єгиптян це норма, і в маленьких сувенірних крамницях ціни іноді вдається знизити до 50%.

  Сувеніри в Єгипті продаються скрізь: у міських крамницях, в туристичних центрах, в готелях - всюди з різним ступенем назойливость і накрутки на цінах. Найменше виходить збити ціни на фабриках. Крім того, вважається, що в магазинах при каменоломня і папірусових фабриках ціни завищені. З іншого боку, тільки тут ви можете бути впевнені, що купите справжній сувенір.

  марновірних туристи вважають, що не всі єгипетські сувеніри пристойно купувати і дарувати. Всі ці саркофаги, пірамідки, шакали та сфінкси вважаються символами смерті. Якщо для вас це важливо, то для душі спокійніше купити кішку Бастет або скарабея.

 • Слідкуйте за нами
  Актуально сьогодні
  В теплі краї
  Інші послуги
  На зв'язку

  galizienreisen@ukr.net

  063 3299510 (viber)


  sv_svit
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Copyright GALIZIEN-REISEN © 2022 Путевки в Египет Туры Отели Укр Туризм
  tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net   sv_svit