Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0
Оздоровлення в Хмільнику

Санаторії Хмільика:
 • Медичний центр реабілітації залізничників Південно-Західної залізниці
 • Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»
 • Дочірнє підприємство ЗАТ ЛОЗПУ „Укрпрофоздоровниця” Клінічний санаторій „Хмільник”
 • Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня
 • Медичний реабілітаційний центр „Південний Буг" МВС України
 • Санаторій „Березовий гай”
 • Санаторій Поділля

  Місто Хмільник – провідний і єдиний радоновий курорт України
  Місто Хмільник – одне з найстаріших міст Поділля, яке розташоване на невеликому острові, що утворюється двома рукавами Південного Бугу. Перша письмова згадка про місто датується 1362 роком. Магдебурзьке право Хмільник отримав в 1448 році. Сьогодні місто розвивається як курорт, основним лікувальним фактором якого є мінеральні радонові води, що за своїм унікальним складом не мають аналогів серед відомих мінеральних вод. Другим за значенням лікувальним фактором курорту Хмільник є лікувальна торф’яна грязь Війтівецького родовища. Завдяки сучасному обладнанню, новітнім методикам, високому професійному рівню медиків ефективність лікування на курорті Хмільник сягає 97%.

  Лікувально-оздоровчі фактори курорту Хмільник є мінеральні радонові води Хмільницького родовища та торф’яні грязі Війтівецького родовища. Мінеральні радонові води Хмільницького родовища формуються при циркуляції підземних вод в гранітах Українського кристалічного масиву, в результаті чого відбувається збагачення води радіоактивним газом – радоном. Радон утворюється під час розчеплення урану в радій, а той в свою чергу розпадається на радон і дочірні продукти. Це є продукт розпаду радію, короткочасно діючий ізотоп (період напіврозпаду — 3,8 доби). Він належить до групи інертних газів. Головний діючий фактор радону — альфа-випромінювання, що має безліч лікувальних властивостей і успішно використовується у лікуванні периферійної нервової системи, опорно-рухового апарату, судинних, гінекологічних та деяких шкіряних захворювань, а також ускладнень після опіків. Під час приймання радонових ванн нестійкі продукти розпаду радону утворюють на шкірі так званий "активний наліт", концентрація якого збільшується навіть під час легких рухів пацієнта у ванні або басейні. Він достатньо міцно фіксується на шкірі і зберігається на ній протягом 2-3 годин. Хворий, перебуваючи у ванні, опромінюється радоном, який проникає крізь шкіру і легені в кров'яний потік. Радонові ванни і лікування у басейнах призначаються залежно від захворювань та загального стану пацієнта. Їх приймають у спеціально обладнаних ванних приміщеннях, де створені оптимальні санітарно-гігієнічні умови, які забезпечують необхідні температуру, вологість й достатній обмін повітря.
  Радонові ванни завдяки їх іонізуючому випромінюванню позитивно впливають на центральну нервову систему, перебудовують і врівноважують процеси збудження та гальмування, зменшують больовий синдром і нормалізують сон. Благотворний лікувальний вплив радонових процедур зумовлений їх вираженими протибольовими, антизапальними та заспокійливими властивостями. Під їх впливом наступають позитивні зрушення в роботі серцево-судинної системи: зменшується кількість серцевих скорочень, знижується артеріальний тиск, що створює умови для поліпшення серцевої діяльності у цілому. При захворюваннях периферійних судин радонові ванни дають чудовий терапевтичний ефект.
  У останні роки радонові ванни входять у комплекс відновлювального лікування для хворих з травмами опорно-рухового апарату, активно впливають на функції коркових речовин наднирників, стимулюють виділення спеціальних гормонів, що призводить до підвищення захисних сил організму. Для лікування хворих на остеохондроз, який останніми роками називають "хворобою століття", в санаторії з успіхом застосовують підводне витягування хребта у басейні з радоновою водою. Радонові ванни корисні також при лікуванні хворих з порушеним обміном речовин, цукровим діабетом, подагрою, а також при ожирінні. Радонові ванни сприятливо впливають на хворобливо змінені ділянки шкіри, поліпшують їх живлення, сприяють ліквідації запальних явищ. Процедури не тільки легко переносяться хворими, але й пом'якшують впливи інших енергоактивних факторів бальнеотерапії.
  Наукові дослідження, проведені на курорті протягом багатьох років, нагромаджений практичний досвід дозволили розробити певні методики лікування радоновими ваннами, які призначають у вигляді лікувальних душів, загальних ванн, напівванн, місцевих ванн (чотирьохкамерних), контрастних ванн, перлинних ванн, хвойних ванн, скипидарних ванн, а також лікування у басейні з комплексом ЛФК.
  Радонові ванни також з успіхом використовуються для гінекологічних зрошень і гідромасажу ясен.
  В лікувальних дозах (185,0 - 925,0 Бк/дм3) радон не завдає шкоди організму людини, а навпаки, стимулює його захисні сили, поступаючи через шкіру. Для лікувального впливу на курорті Хмільник використовується мінеральна радонова вода, головним лікувальним фактором якої є альфа - випромінювання. Мінералізація такої води не перевищує 2,5 г / дм3. Загальна кількість мінеральної радонової води, яку використовують санаторно - курортні заклади сягає до 1,5 тис. м3 щодоби у вигляді ванн, басейнів, зрошувань. Якісні характеристики мінеральної радонової води: вміст радону, хімічний склад, санітарно – бактеріологічні показники перебувають під постійним контролем.
  Торф’яні грязі Війтівецького родовища на основі проведених фізико-хімічних, санітарно-бактеріологічних досліджень, і також використовуються для лікування хворих у вигляді аплікацій, обгортань і т.ін. Вивчення впливу лікувальної грязі на організм людини з метою вдосконалення методик застосування, продовжується.
  Оздоровчими факторами курорту Хмільник є помірний м’який клімат з теплою зимою та сонячним літом, чистим прозорим повітрям без вмісту шкідливих викидів, наявністю водойм (річки – Південний Буг, Хвоса та озер) і розташування міста-курорту в зоні змішаного лісового масиву.

 • Слідкуйте за нами
  Актуально сьогодні
  В теплі краї
  Інші послуги
  На зв'язку

  galizienreisen@ukr.net

  063 3299510 (viber)


  sv_svit
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Copyright GALIZIEN-REISEN © 2021 Путевки в Египет Туры Отели Укр Туризм
  tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net   sv_svit