Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0
Греция      
Греція - Загальні відомості
Греція розташована в Східному Середземномор'ї, на стику 3-х континентів: Азії, Африки та Європи. На північному заході вона межує з Албанією, на півночі - з одного з колишніх республік Югославії і Болгарією, а на сході - з Туреччиною.
Країну омивають 7 морів басейну Середземного моря. Площа країни - 132 000 кв. км, а населення згідно перепису 2000 року становить 11 млн. осіб, з них 95% греки. Греція складається з материкової частини і островів. Греції належать більше 1000 островів, найбільші з яких - острів Кріт, Евбея (по-греч.: Евія), Хіос, Корфу (по-греч.: Керкіра), Лезбос (по-греч.: Лезвос), Родос та ін Більшість островів нежилі.
Вся територія країни поділена на 52 адміністративних округи (по-греч.: номос), які, у свою чергу, поділяються на єпархії. Як правило, той чи інший адміністративний округ носить назву своєї столиці, проте були збережені всі історичні назви
Греция
регіонів, такі як: Фракія, Македонія, Фессалія, Стерео, Пелопоннес і інші. Столицею країни є легендарне місто Афіни з населенням близько 5 млн. чоловік. Інші великі міста - Салоніки (по-греч.: Салоніки), Патри, Волос, Іракліон, Лариса та ін
Греція - переважно гірська країна. Її найвища вершина Мітікас (2917 м) належить до гірської гряди Олімп (по-греч.: Олімбос). Сучасна Греція відрізняється розвиненою туристичною інфраструктурою. Воно й зрозуміло: з 3 сторін країна омивається морями, що робить відпочинок в Греції дуже популярним напрямком туристів, на своєму узбережжі приймає кожен рік близько 11 млн. туристів - майже стільки ж, скільки становить її корінне населення.
Промислових підприємств тут небагато. А ось сільське господарство тут розвинуте дуже добре, чому сприяє, перш за все, сприятливий клімат. У сільському господарстві зайнято близько 20% населення. До основних продуктів землеробства відносяться зернові та бобові культури, тютюн, бавовна, оливки, овочі і фрукти.
Час в Греції і в Києві не відрізняється.

Греция
Грецька релігія
Офіційна й найпоширеніша релігія в Греції - православне християнство, його дотримуються майже 98% віруючих. Церква в країні не відокремлена від держави. Грецька православна церква автокефальна, її головою є архієпископ, резиденція якого знаходиться в Афінах. У той же час православні церкви монастирської республіки на Святій Горі Афон, а також церкви Додеканезскіх островів і Криту підпорядковуються безпосередньо Вселенському патріарху, чия резиденція знаходиться в Константинополі (Стамбулі).
За конституцією країни громадянам надається свобода совісті. Так, нечисленні мешканці деяких островів Егейського моря, що колись належали Венеціанській республіці, сповідують католицизм. У Фракії і на острові Родос крім греків живуть турки-мусульмани.

Греция
Грецька мова
Державною мовою є новогрецька мова, який розвинулась на основі давньогрецької мови. Мова древніх греків зробив великий вплив на світову культуру і є одним з найдавніших мов світу (його писемні пам'ятки сягають до 8 в. до н.е.). Вплив давньогрецької мови на слов'янські мови (в тому числі і на російську) важко переоцінити. Воно дуже помітно і в графіку ряду мов, і в фонетиці, і в лексиці, і в синтаксисі. Для спілкування з туристами прийняті англійська та німецька мови. У Греції живе багато вихідців з колишнього Радянського Союзу, тому в багатьох місцях можна почути і російську мову.
Для задоволення збільшується з кожним роком потоку туристів до Греції були створені і функціонують філії компанії в Афінах, на півострові Халкідікі, Паралія Катерини, Кастор і на острові Родос. А в 2006 році філії фірми будуть задіяні на островах Кріт і Корфу (Керкіра).

Греція

Клімат в Греції
Греція входить у середземноморську кліматичну зону; влітку тут майже немає дощів, тоді як взимку мають місце зливи з вітрами. В цілому, грецький клімат дозволяє відпочивати тут у будь-який час року і при будь-якому стані здоров'я, якщо правильно спланувати відпочинок. Зима в Греції настає тоді, коли температура повітря опускається до 6 градусів тепла, але така температура тримається не більше 2 тижнів. У середньому, температура повітря взимку складає 12 градусів тепла. Самий холодний місяць - лютий. Дуже рідко взимку випадає сніг, і тримається він не більше 3 днів. Проте вершини гір майже завжди вкриті снігом. Як відомо, у приморських містах завдяки морю клімат м'якше. У спекотні літні дні і ночі біля узбережжя можна насолоджуватися приємним свіжим вітерцем.

Греция
Гроші
На всій території Греції використовується загальноєвропейська валюта - євро. На багатьох великих і дрібних підприємствах приймаються кредитні картки, такі як: Visa, Diner's Club, MasterCard, American Express та ін Валюту можна обміняти в банках, в обмінних пунктах або в готелях. При виїзді з Греції залишилися євро можна обміняти на будь-яку конвертовану валюту.

Короткий історичний нарис
Географічне положення Греції стало одним з визначальних чинників її історичного та культурного розвитку. Сусідство з регіонами, де зародилися стародавні цивілізації, дало можливість грекам увійти в тісні культурні контакти з ними. У V-IV ст до н. е.. давньогрецька цивілізація досягла свого апогею. Не випадково цей період історії називається класичним. Вперше грецькі міста - держави втратили свою незалежність в результаті переможного походу македонського царя Пилипа II. Після цього було вторгнення римлян в середині II ст. до н.е. До 1453 греки входили до складу Східної Римської імперії,
Греция
названої згодом Візантійської. З 1453 починається трагічна для греків 450-річна історія турецького панування. На початку XIX ст. починається національно-визвольна війна проти турків-поневолювачів. Результатом довгої і кривавої боротьби стало проголошення незалежної грецької держави в 1834 р. Історія XX в насичена кривавими подіями. Початок XX століття був відзначений Балканськими війнами (1912-1913 рр.), в результаті яких північна Греція була звільнена від турецького ярма. Перша світова війна не обійшла стороною і Грецію. З 1917 р. греки брали участь у військових діях на боці Антанти. Країна опинилася в числі переможців, і завдяки цьому факту до Греції були прис-єдині Західна і Східна Фракія, острови Імврос і Тенедос, а також уряд Греції отримувало право управляти містом Струнко (грецьке місто на західному узбережжі сучас. Греция
Туреччини) і його передмістями. У зв'язку з цим в 1919 р. у Туреччині почалася революція під керівництвом КЕМА Мустафа з метою скинути султана і анулювати підсумки угод. Для того, щоб відстояти свої землі, грецький уряд у 1919 році оголошує війну
Туреччині. Греки програли цю війну, і щоб уникнути подальшого кровопролиття було вирішено переселити турків з Греції до Туреччини, а греків з Туреччини до Греції. Ця подія увійшла в історію під назвою "малоазіатських катастрофа". Далі йде 2-а світова війна: 1941-1944 рр.. країна була окупована німецькими, італійськими та болгарськими фашистами, громадянська війна 1946 - 1949 рр.., військова диктатура 1967-1974 роки. До 1973 р. країна була конституційною монархією. Останній король Костянтин II зі своєю родиною в даний час живе в Лондоні. З 1981 року - Греція є повноправним членом Європейського Союзу.

Політичний устрій Греції
Греція є парламентською республікою з президентською формою правління. Глава держави - президент (у даний момент Каролос Папульяс) обирається парламентом строком на 5 років. Законодавча влада здійснюється однопалатним парламентом з 300 депутатів, які обираються на 4 роки. Партія, яка здобула перемогу на останніх виборах, і Грецияє правлячою. Очолює уряд прем'єр-міністр (в даний момент Константинос Караманліс), який є одночасно головою правлячої партії ( "Неа дімократію"). Вибори проходять кожні чотири роки; право голосу громадянин отримує, досягнувши повнолітнього віку (18 років). Виконавча влада в містах здійснюється "динархи" (мерія), а в селах "кінотіта" (сільрада). У Греції діє безліч політичних партій різних напрямків. Найбільші з них - ПАСОК (ПАСОК) і Неа дімократію (Нова Демократія) - права партія. Потрібно відзначити, що греки жваво цікавляться політикою, можуть годинами обговорювати ту чи іншу проблему, а також відчайдушно відстоювати свої політичні переконання. Рідко зустрінеш людину, що не належить ні до якої партії.

Грецька кухня
Греція - країна південна, тому овочі, фрукти, різноманітна зелень є тут цілий рік. Майже все за малим винятком готується на оливковій олії. Національна кухня, що відрізняється великою різноманітністю страв, популярна в багатьох країнах Європи. Велике місце в раціоні
Греция
греків займає риба. М'ясо й овочі зазвичай тушкують, додаючи приправи - цибуля, часник, перець, м'яту, петрушку, винний оцет і т.д. З м'ясних страв греки вважають за краще баранячий або свинячий шашлик (сувлаки) або інші м'ясні страви, приготовлені на рожні або на вугіллі. Греки славляться своїми кондитерськими виробами. Перші страви (супи, бульйони) тут не дуже популярні. Мабуть, позначається жаркий клімат. Втім, у деяких тавернах можна замовити бульйон або суп-пюре. Найдешевшим і буденним вважається квасолевий суп - "фасолада". Популярна сочевичним юшка - "факес". Греки з великим задоволенням їдять рисовий суп на курячому бульйоні з збитим яйцем і лимонним соком - "котосупа ме авголемоно". Також рекомендуємо Вам спробувати яловичий суп - "врости". Чи не шанують греки і чай, і тільки при застуді вони згадують про існування даного напою. Традиційний гарячий напій греків - міцна ароматна кава по-східному. Готують каву без добавок, пити його прийнято невеликими ковтками, запиваючи холодною водою. Можна замовити каву "вари Глік" - міцний і солодкий, "метра" - менш міцний і з меншою кількістю цукру, "Скет" - середньої міцності і без цукру. У Греції вас чекає велике розмаїття страв з риби та інших мешканців моря: кальмарів, креветок, крабів, мідій, омарів, устриць і ін Смажену або запечену рибу подають зі смачною підливою з оливкової олії з лимонним соком. За грецьким звичаєм відвідувач таверни має право зайти на кухню і вибрати рибу або інший продукт, який потім приготують для нього саме так, як він забажає. Дари моря з особливим розмахом зазвичай готують в спеціальних рибних тавернах - "псаротаверна", більшість з яких знаходиться на морському узбережжі. Де б Ви не знаходилися, озирніться, і ми впевнені, яка-небудь закусочна, шашлична, кондитерська, кав'ярня, кафе, бар або таверна неодмінно виявиться перед Вами. Таке враження, що вся країна заставлена столиками, а господарі чекають з розпростертими руками саме Вас, щоб Ви по достоїнству оцінили їх мастрество. Відвідування таверни ввечері, а тим більше у вихідні дні з друзями або родичами є для греків улюбленим дозвіллям. Як правило, в тавернах панує невимушена атмосфера. Тут п'ють пиво або легке вино, найчастіше знамениту Рецін (вино, настояну на смолі хвойних дерев), яку можна розбавити кока-колою, і, звичайно, грецьку анісову горілку - "узо". Години роботи ресторанів: з 12:00 до 16:00 і з 20:00 до опівночі; деякі ресторани працюють до 2:00 ночі.

Свята в Греції
У Греції відзначаються як релігійні, так і державні свята, найзначніші з яких оголошені неробочими днями. це - Різдво, Хрещення господнє, паска, Успіння Богородиці, день святого Димитрія, день святої трійці, день незалежності Греції, день "охи" - день офіційної відмови від союзу з італійськими фашистами і т.д. в Греції всі релігійні свята відзначаються за новим стилем. Наприклад, Різдво Христове в Греції відзначають 25 грудня, а в Росії на 13 днів пізніше - 7 січня. Хоча в деяких містах Греції є церкви, які дотримуються старого стилю. Кожне місто святкує день свого покровителя. Наприклад, в Салоніках це День Святого Димитрія (26 жовтня). Офіційними святами в Греції є:
1 січня - Новий рік
6 січня - Хрещення (Богоявлення)
Чистий понеділок перший день Великого Посту після Масниці.
25 березня - День Незалежності, найбільше національне свято. Цього дня в 1821 році почалася національно-визвольна боротьба проти османського ярма.
Великдень, Світле Христове Воскресіння. Пасхальний понеділок - неробочий день.
1 травня - Першотравень, свято трудящих. Також відзначається як Свято квітів.
9 травня - День матері.
День Святого Духа
Свято П'ятидесятниці (50-ий день після Великодня)
15 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці.
28 жовтня - День "Охі", національне свято. У 1940 році в цей день грецький народ відповів рішучим "ні" на ультиматум фашистської Італії, яка вимагала надати їй декілька стратегічних пунктів на території Греції.
25 грудня - Різдво Христове.
26 грудня - Святки (перший день)

Які вони греки?
Багато хто прагне відвідати країну, якій судилося стати колискою європейської цивілізації. І тільки перебуваючи в "країні героїв і богів" (А. С. Пушкін), можна відчути всю глибину мистецтва Древньої Еллади. Воно пов'язане, перш за все, з природою, в якій немає нічого надмірного і переважної, а також з характером народу, з сучасними греками, як би вони не відрізнялися від далеких предків. Які ж вони - ці греки? Греки серед європейців виділяються безтурботно-філософським ставленням до життя. Чоловіки велелюбні і до того ж є чемпіонами Європи з довгожительству. У країні досить низький рівень злочинності, що сприяє здоровому відношенню до життя. Греки, незважаючи на велику кількість церков і монастирів, помірковано релігійний народ. Практично всі відвідують церкви, але значна частина лише на Різдво і на Великдень. Греки пишаються все, що пов'язане з їх багатовіковою історією. Вони не зносять пам'яток, які не клянуть свого минулого, а завжди і в усьому відчувають себе нащадками давніх еллінів. Вони люблять і вміють розважатися. Їм подобається бути на людях, на вулиці, на свіжому повітрі, чому сприяє клімат країни. Ніде в Європі немає такої кількості фестивалів, свят і вихідних. А за кількістю ресторанів, таверн, барів, дискотек їй важко знайти собі рівних. Не можуть греки відмовити собі ще в одному задоволенні - в сієсти: відпочинок у середині дня (з 14.00 до 17.00). У ці години міста вимирають, магазини закриваються. Греки обідають і віддаються післяобідній сон. А з 9.00 вечора починається нічне життя, яка тут дуже різноманітна. Народ висипає на вулиці і заповнює таверни, бари і "грецькі нічні клуби" - "бузуки" (розважальні заклади, де грає жива грецька музика), і це може тривати до 3 - 4 години ранку. Добре виражають національний характер численні й різноманітні народні танці ( "сіртакі", "каламатьянос", "кочарі" та ін.) Мабуть, ні грека, який не вмів би танцювати, і причому робить він це з видимим задоволенням. При всьому цьому сильне алкогольне сп'яніння - елемент не тільки не обов'язковий, але і вкрай рідкісний. Хороші стосунки з греками підтримувати легко: потрібно лише дотримувати загальноприйняті правила поведінки. При відвідинах храмів і монастирів слід поважати релігійні почуття людей і слідувати прийнятим нормам. Необхідною умовою для відвідин численних церков і монастирів є скромний одяг із закритими плечима. Шорти, міні-спідниці та брюки на жінках у таких випадках недопустимі. Однак покривати голову жінкам необов'язково. У деяких монастирях на час відвідин туристам видають спеціальні спідниці, шаровари або халати.

Слідкуйте за нами
Актуально сьогодні
В теплі краї
Інші послуги
На зв'язку

galizienreisen@ukr.net

063 3299510 (viber)


sv_svit
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright GALIZIEN-REISEN © 2022 Путевки в Египет Туры Отели Укр Туризм
tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net   sv_svit