Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

ім. Йосафата Кобринського


          
           Музей відкрито для відвідуваня 1 січня 1935 року в п’яти кімнатах Народного дому, збудованого на кошти прогресивної громадськості Коломиї та навколишніх сіл у 1892—1902 роках. Основу колекції музею становили експонати, даровані народними умільцями та поцінувачами народного мистецтва.


           Його колекції нараховують близько 30 тисяч експонатів і ведуть свій відлік часу з періоду трипільської культури й по сьогодення. У18 експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славиться цей край.
           Ообливо цікаві зразки різьби по дереву, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо.
          Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння, жирування.
           Представлені також художні вироби з шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли. Народний одяг поєднує у собі мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри та в`язання. Художні керамічні вироби розкривають розвиток гончарства на Покутті та Гуцульщині. Чільне місце в експозиції посідають писанки. Також надзвичайно своєрідними є гуцульські сирні іграшки-обереги.
            Прикрашають експозицію твори народного живопису – розпис на склі та дерев`яні ікони.
           Серед експонатів - високохудожні твори цілої династії Шкрібляків, В.Девдюка, М.Медвідчука, Корпанюків, Корбових, І.Семенюка, О.Бахматюка, П.Кошака, П.Харінчука, П.Цвілик та інших талановитих майстрів.
 


Слідкуйте за нами
Актуально сьогодні
В теплі краї
Інші послуги
На зв'язку

galizienreisen@ukr.net

063 3299510 (viber)


sv_svit
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright GALIZIEN-REISEN © 2022 Путевки в Египет Туры Отели Укр Туризм
tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net   sv_svit