Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Звідки Ви дізнались про нашу фірму?
Всього відповідей: 258
Трускавець

Трускавець — місто обласного підпорядкування, унікальний і найдавніший бальнеологічний курорт Європи.

Курорт розташований у передгір'ї Східних Карпат, на висоті 350-400 м над рівнем моря в живописній долині гірської річки Воротище, оточеній зі всіх боків лісами, 9 км від м.Дрогобича, 95 км від обласного центру м. Львова.

Територія сучасного Трускавця, як свідчать археологічні знахідки, заселена з часів Великого переселення народів (ІІІ-V ст.). Свою назву, на думку вчених, поселення отримало від старослов'янського імені Трушко. За іншими версіями — від польського слова truskawka (полуниця) або литовського druska (сіль). Перша письмова згадка датується 1462 роком.

ПРО КУРОРТ

Вперше цілющі властивості мінеральних вод Трускавця описав ще у 1578 році королівський лікар Войцех Очко. Офіційно ж Трускавець вважається курортом з 1827 року, коли будується невелика "водолікарня" на 8 ванн та 4 будиночки для гостей. За 1833 р. було зареєстровано 70 осіб, які пройшли курс лікування, а в 1836 р. їх кількість становила вже 596 осіб. З другої половини ХІХ століття Трускавець активно розвивається, будуються нові вілли, готелі, пансіонати.
З 1911 року курорт переходить в руки акціонерної спілки, яку очолює Раймон Ярош. Він розпочинає роботу по європеїзації курорту. Це приводить до напливу відпочивальників. У 1913 році Трускавець відвідує понад 5 тис. осіб. 20-30-ті роки характеризуються активним ростом і успіхом курорту. У 1923 році Трускавець відвідує 6 тис. гостей, а у 1933 — понад 17 тис. осіб. З 1935 року лікування стає цілорічним. З 1945 року курорт відновлює свою роботу.

За підсумками роботи у 1999 році Трускавець визнається кращим курортним центром України. Основний лікувальний фактор — слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва вода "Нафтуся". Використовуються також інші мінеральні води (всього 14 джерел) і "гірський віск" озокерит. У місті функціонують 21 санаторій та понад 20 пансіонатів різної форми власності, їхня кількість зростає щороку. Є також три підприємства, які займаються випуском мінеральної води: ЗАТ "Т.С.Б.", ПП ТзОВ "Аква-Еко", ТзОВ "Акваріус".

Крім санаторіїв та пансіонатів курорт має два бювети мінеральних вод, 2 курортні поліклініки, 2 бальнеозокеритолікарні. Функціонує міська лікарня, поліклініка. Працює ряд науково-дослідних лабораторій, зокрема: лабораторія експериментальної бальнеології Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України, кафедра медичної реабілітації Львівського державного медичного університету, курортний науковий реабілітаційний центр "Карпати — Чорнобилю", реабілітаційний центр хворих на ДЦП "Еліта".
У місті працюють: Палац культури ім. Т. Шевченка та Палац культури "Мир", міський Народний дім, 13 клубів у санаторно-курортних закладах, кінотеатр "Червона калина", багато сучасних розважальних закладів. Міська централізована система бібліотек об'єднує одну дитячу і три дорослих бібліотеки. Окрім того по санаторно-курортних закладах працює 17 бібліотек.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює виведення дрібних каменів і піску із нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі і жовчу (ліквідовує небезпеку повторного каменеутворення)."Нафтуся" нормалізує обмін речовин, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокис лені продукти обміну речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію, знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику і т.д. Завдяки імуномоделюючій дії, відновлює захисні сили організму, попереджає онкологічні захворювання.
Дещо схожі мінеральні води: Східницьке родовище знаходиться в Орівському пласті Сколевських Карпат і тому в Східниці "Нафтуся" трапляється разом із нафтою, а трускавецька "Нафтуся" трапляється з озокеритом, оскільки Трускавецьке родовище знаходиться в Прикарпатськім вигині. Родовища Східниці відрізняються від Трускавецького родовища хімічним складом органічних речовин, що є похідними мелінітових сланців з домішками заліза. Сатановськє і Гусятинське родовища відрізняються від лікувальної "Нафтусі" тим, що їх органічні складові мають вугільне походження. Ундоровське родовище (Росія) відрізняється від трускавецької "Нафтусі" органічними речовинами гумусного походження.
Лікувальна "Нафтуся" Трускавецького родовища містить органічні речовини нафтового походження в такому збалансованому складі, що її можна прирівнювати до складного гомеопатичного препарату, створеного самою природою. І саме органічні речовини нафтового походження визначають лікувальні властивості справжньої "Нафтусі", дають їй переваги перед іншими водами. Лікувальна Трускавецька "Нафтуся" аналогів в світі не має!

Трускавецьке родовище має в наявності 25 мінеральних джерел, але найбільш відомими вважаються 3 джерела:

Джерело №1 "Марія" в Трускавці - це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона знижує шлункову секрецію, стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, зменшує запальні процеси і спастичні прояви шлунково-кишкового тракту.
Лікарські рекомендації - при захворюванні цукрового діабету, панкреатиті, сечовивідних каналів, печінки і ін. суворо за призначенням лікаря.

Джерело №2 "Софія" в Трускавці - це хлоридно-сульфатно-натріева вода з підвищеним вмістом мікроелементів. Ця "Нафтуся" впливає на кислотно-лужний баланс і сприяє зменшенню кислотноутворювальної функції шлункових залоз.
Лікарські рекомендації - при захворюванні шлунку, кишечнику і дванадцятипалої кишки (хронічний панкреатит, хронічний коліт, хронічні гастрити, виразковій хворобі).

Джерело №3 «Броніслава» в Трускавці - Використовують при полосканні горла і носоглотки при лікуванні верхніх дихальних шляхів.

Джерело "Юзя" в Трускавці - це слабомінералізована вода із слабким запахом сірководню. Органічні речовини, які знаходяться в ній, підсилюють лікувальну дію на організм людини. А завдяки речовинам гліцеринового походження ця "Нафтуся" сприятливо впливає на шкіру, надає їй здорового вигляду і еластичності. Але її слід вживати тільки за призначенням лікарів.

Для зовнішнього використання застосовують води інших джерел у вигляді ванн, зрошень, промивань, гідромасажу та інгаляцій. Окрім мінеральних, застосовують вуглекислі та перлинні ванни, що особливо ефективні при супутніх захворюваннях серцево-судинної системи, цукровому діабеті та порушеннях обміну речовин. Басейн з мінеральною водою і сауну відвідують ті, хто відновлює функції суглобів та м'язів. Мінеральні купелі сприяють ефективному лікуванню остеохондрозів, артритів, артрозів і міозитів.

Озокерит
У 1850 р. австрійський мінеролог Глюкер вперше назвав земний віск озокеритом (від грецького "озо"-пахну і "херос" - віск). У європейській науковій літературі озокерит називають гірським, земним, мінеральним воском. Основні його поклади знаходяться в 10 км від Трускавця в м.Борислав. Це дуже рідкісна гірська порода. За запасами, видобутком, переробкою і якістю озокериту Україна міцно утримує світове лідерство. Зовні озокерит нагадує бджолиний віск, а за колірною гамою в природі буває від жовтого до зеленувато-коричневого відтінків. Що складається з суміші твердих вуглеводів, генетично споріднений нафті, він має високу теплоємність. Видобування земного воску почалося в кінці 18 сторіччя на ряду з рапою (нафтою).
У різні роки озокерит використовувався при виготовленні свічок, обробці шкіри, в медицині( для лікування суглобів, травм і вогнепальних ран). У Східниці озокерит використовується для лікування на повну потужність. Тому це лікування ефективніше, простіше і вигідніше ніж грязеве лікування. На практиці використовують препарати на основі озокериту і інших нафтопродуктів (парафіну, вазеліну) - озокерафін, озокералін, озопарафін, серветки озокерафінові, медичний озокерит. Було помічено, що терапевтична дія "Нафтусі" значно посилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій з озокериту. Таким чином, комплекс цінних біологічних і физико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (за даними 1992 р. 1 тона озокериту оцінювалася в 50 разів вище ніж 1 тона нафти). Сьогодні, в 21 сторіччі, земний віск залишається дуже цінною сировиною. Проводиться подальше комплексне вивчення озокериту в медицині і техніці на благо людини.

Слідкуйте за нами
Актуально сьогодні
В теплі краї
Інші послуги
На зв'язку

galizienreisen@ukr.net

063 3299510 (viber)

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright GALIZIEN-REISEN © 2024
tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net