Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0
Важливо знати


Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) розташовані у східній частині Аравійського півострова на узбережжі Перської та Оманської заток. Межують з королівством Саудівської Аравії і Султанатом Оман.

Берегова лінія ОАЕ - 600 км узбережжя Перської затоки і 100 км узбережжя Оманської затоки. Країна є конфедерацією 7 еміратів, які об'єдналися 2 грудня 1971 року. Найбільший емірат - Абу-Дабі займає 85% території, далі емірати перераховані в послідовності, що відповідає їхній території: Дубаї, Шарджа, Рас Аль Хайма, Фуджейра, Умм Аль Кувейн і Аджман.

Столицею ОАЕ є місто Абу-Дабі.

Державна релігія - іслам.

Державна мова
- арабська, але повсюдно використовується англійська.

Клімат. В ОАЕ клімат сухий субтропічний, дощі украй рідкісні, бувають тільки в зимовий період. Як правило, кількість дощових днів не перевищує 7-10 днів на рік. У залежності від часу доби і сезону температура повітря коливається від +12 ° С до +48 ° С, температура води від +18 ° до +30 ° С.

Час. Місцевий час випереджає київське на 2 години взимку (GMT +4:00) і на 1 годину влітку (GMT +4:00).

Віза. Для оформлення візи нам необхідна відсканована копія ідентифікаційної сторінки закордонного паспорта та ПІБ батьків туриста. Візу турист отримує разом з пакетом документів або в аеропорту, після прильоту в ОАЕ, від зустрічає представника приймаючої фірми. Вартість візи 70 $ за кожний закордонний паспорт.

Митні правила. Відповідно до митних правил в ОАЕ дозволяється ввозити (з розрахунку на одну дорослу людину) 200 сигарет або 40 сигар або 2 кілограми тютюну, парфумерію в розумних межах. Крім цього повнолітня людина немусульманського віросповідання має право провезти 2 літри міцних спиртних напоїв і 2 літри вина. Обмеження на ввіз і вивіз валюти і виробів з дорогоцінних металів відсутні. До ввезення суворо заборонені: зброя, психотропні речовини, всі види наркотиків, слонова кістка (і бивень носорога) та вироби з них, а також ловчі птахи. Друкована та відео продукція найчастіше проглядаються при в'їзді в країну - на предмет вмісту матеріалів еротичного змісту або образливих для мусульман. Особливо обережними потрібно бути при прибутті в аеропорт міста Шарджі, де правила щодо цього особливо суворі. Будьте уважні, беручи в дорогу медичні препарати - якщо митниця в ОАЕ виявить серед них препарати, що містять наркотичні речовини, можуть виникнути великі проблеми (аж до тюремного ув'язнення або великого грошового штрафу). Іноді може допомогти завірений переклад на англійську мову приписи лікаря, але краще купити необхідний препарат у місцевих аптеках. У будь-якому випадку, кількість ввезених ліків має бути обмежена нормою розумного їх споживання (у разі необхідності) на термін перебування в країні.

Гроші та обмін валют. Грошовою одиницею в ОАЕ є дирхам, який стабільний по відношенню до долара США вже багато років і становить 3.67 дирхам за 1 долар. У зверненні банкноти номіналом в 5, 10, 50, 100, 200 і 500 дирхам. Обмін валют можна робити в будь-яких банках у країні, які працюють з 08:00 до 13:00 з неділі по четвер, п'ятниця і субота в мусульманському світі - вихідний день.

Електрика. Місцева електрична мережа забезпечує напругу мережі 220-240 вольт/50 герц. Стандартними є розетки англійського типу з трьома штирями, але практично у всіх готелях можна попросити перехідник.

Транспорт. Найбільш кращим засобом пересування є таксі. У Дубаї таксі обладнані лічильниками, вартість проїзду становить 1,17 дирхам за кілометр, плюс 3 дирхама посадка (вночі - 3,5 дирхама). У середньому нетривала поїздка в межах міста обійдеться в 10-15 дирхам. Існує кілька таксопарків, що працюють цілодобово. В інших містах таксі, як правило, без лічильників, і вартість поїздки потрібно обговорювати з водієм заздалегідь, мінімальна плата за проїзд - 5 дирхам. Практично всі готелі надають безкоштовний транспорт на пляжі і в торгові центри.

Депозит. В ОАЕ практично у всіх готелях рівня 5 * і в деяких 4 * для зручності внутрішніх розрахунків під час перебування клієнтам необхідно внести певний грошовий депозит, або готівкою, або шляхом блокування суми депозиту на кредитній картці.

Розмір депозиту: від 100 у.о. за номер на добу і вище, залежно від готелю.

У разі невикористання або недовикористання депозиту, відповідна сума повертається клієнтам в день від'їзду, за вирахуванням витрат в місцевій валюті.

  • Перелік готелів де практикують депозити!
  • Звичаї і традиції в ОАЕ


    Незважаючи на те, що Емірат Дубай завжди був відомий своїм лібералізмом і достатньо релігійною терпимістю, і прибувають сюди вперше, і постійно проживають тут необхідно завжди пам'ятати про те, що Об'єднані Арабські Емірати - мусульманська країна. Без елементарних знань про іслам, звичаї і традиції народу, з яким належить жити і працювати пліч-о-пліч, неможливо досягти успіху в бізнесі, налагодити ділові відносини і навіть - просто добре відпочити.

    Слово "ІСЛАМ" буквально перекладається з арабської мови як "підпорядкування волі Бога". Іслам - друга за кількістю віруючих світова релігія. Послідовники Ісламу, мусульмани, вірять в єдиного, всемогутнього, всюдисущого, всезнаючого і вічного Бога, Аллаха. Вони вважають, що з моменту створення світу всім, до дрібниць, управляє Його воля і розум.

    Мусульмани шанують "посланників аллаха": пророків Адама, Ноя, Ібрагіма, Мусу, Іссу (більш відомих християнам як Авраам, Мойсей, Ісус і т.д.) і багатьох інших. Але останнім у низці пророків, до кінця століть, "друком аллаха", вони визнають Пророка Мухаммеда (570-632). Слід пам'ятати, що ім'я це не прийнято вимовляти всує, а вже якщо Воно вимовлене, то наголос ставиться на другий склад, а потім додаються слова, що прославляють Його ім'я.

    Пророк Мухаммед - основоположник Ісламу. Його Вчення викладено у священних для кожного мусульманина Корані і Сунні. У Корані, крім усього іншого, визначені основні норми поведінки та звичаї мусульман з моменту народження до смерті, Шаріат. Саме тому законодавства більшості арабських країн (і в тому числі - ОАЕ) цілком базуються на принципах, посланих Пророку Мухаммеду Всемогутнім Аллахом. "Шаріат" у перекладі з арабської мови означає "стежка, по якій слід йти" або "дорога до води". Він охоплює всі аспекти життя: духовну, матеріальну та побутову.

    Мусульманам наказано здійснювати молитву п'ять разів на день. Час для молитов не постійно, тому повідомляється в газетах, по радіо і телебаченню щодня. Повний розклад молитов на рік вперед можна отримати в Міністерстві Інформації і Культури. Заклик до молитви чується з мінаретів мечетей, посилений гучномовцями. Якщо час молитви застав мусульманина вдалині від мечеті або пристосованої для цього кімнати, він може зробити цей обряд у будь-якому місці, дотримуючись ряд формальностей, одна з яких - неодмінне звернення в бік Мекки.

    Непристойним вважається витріщатися на людей, що моляться, бродити або стояти перед ними, фотографувати або знімати на їх відео-або фотокамеру під час намазу, заходити в мечеть в зухвалому одязі.

    Постарайтеся утриматися від коментарів з приводу доцільності п'ятиразової молитви, посту, жіночого одягу й арабських жінок взагалі. Навіть якщо багато чого вам здається дивним і навіть смішним, пам'ятайте: в арабському світі ці традиції непорушні й формувалися протягом століть.

    Рукостискання в арабів - знак особливої дружелюбності й розташування, тому воно дещо триваліше, ніж у європейців і американців. Прощаючись, не забудьте обмінятися рукостисканням. З дорогими вам людьми - двома руками. Не намагайтеся першим подати руку жінці-мусульманці. Якщо це припустимо, вона сама зробить це.

    У арабів прийнято зустрічати гостя чаєм, кавою або прохолодними напоями. На Сході дуже дорожать і пишаються давніми традиціями гостинності, тому відмова від частування може бути сприйнятий як образа або неповага до будинку господаря.

    Брати і пропонувати їжу та напої або будь-які предмети слід ТІЛЬКИ правою рукою. Кава, як і чай, подають до столу вже солодкими, але без молока, у маленьких стаканчиках без ручки. Особливо добре освіжає арабський чай з травами в спекотний літній день.

    Перед входом у житло необхідно зняти взуття. Украй зухвалим і образливим для араба вважається вид звернених у його бік підошов сидить навпроти співрозмовника.

    Повсякденною офісним чоловічим одягом для іноземців є легкі штани, сорочка і краватка. Піджаки надягають лише в особливо урочистих або офіційних випадках. Жінкам пропонується носити в офісі легке плаття або блузку з довгим рукавом і спідницю. У місті Дубай, де майже цілий рік панує літо і спека, не існує, як у багатьох ісламських країнах, суворих обмежень на жіночий одяг. Однак, з поваги до місцевих традицій, слід уникати носіння дуже відкритого і викликає сукні.

    На пляжі і в басейні дозволено перебувати в купальних костюмах. Пані не рекомендується перебувати без верхньої частини купальника.

    Щоб уникнути неприємностей, постарайтеся, щоб при фотографуванні в місті ви випадково не відобразили військові об'єкти і будівлі, поліцейський відділок або арабських жінок.

    У бесіді з арабом, навіть якщо ви давно і дуже добре його знаєте, постарайтеся ніколи не ставити питань про його дружину. При обміні словесними люб'язностями припустимо лише ввічливо впоратися про сім'ю.

    Завжди необхідно пам'ятати, що Дубай - місто молоде у прямому і переносному сенсах, місто космополітичне, в якому переважає арабська молодь, яка отримала освіту або довго жила на Заході, і тому, м'яко кажучи, не завжди суворо дотримується ісламських звичаїв. Тим не менш, не вони визначають загальний клімат і унікальну атмосферу у цьому дивовижному місті.

    Де б ви не перебували - з повагою ставитеся до прийнятих в країні суспільних і культурних норм.
    Англійська мова в місті Дубай є мовою міжнаціонального спілкування. Однак, якщо ви, іноземець, заговорите по-арабськи, це дозволить вам без ключа відкрити багато дверей і відразу заслужити особливу повагу в місцевих жителів.

    ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ОАЕ

    Не заведено їсти стоячи або на ходу, а також дивитися в обличчя людини, яка їсть.

    Хліб звичайно розламується руками. Брати їжу, гроші й речі слід правою рукою.

    Підошви ніг не можна спрямовувати в чийсь бік.

    Під час рукостискання не слід дивитися в очі співрозмовникові, також при цьому не можна тримати іншу руку в кишені або інтенсивно розмахувати нею в повітрі (особливо із сигаретою).

    Вважається нечемним відмовитися від запропонованої кави. Щоб відмовитися від додаткових порцій кави, слід покачати порожньою чашкою або вимовити: "Шукран".

    Тих, хто молиться, не можна обходити спереду.

    Входячи до мечеті чи будинку, слід знімати взуття.

    Коран забороняє вживання спиртного, але для іноземців на території ОАЕ зроблено послаблення. Єдиний емірат, у якому алкоголь під повною забороною – Шарджа. Перебування в громадському місці в стані алкогольного сп'яніння суворо карається. Це може призвести до великого штрафу або навіть арешту й депортації.
    В усіх еміратах існує всього кілька магазинів, де іноземці можуть придбати алкоголь. Якщо ви спробуєте винести спиртне на вулицю, поліція може сприйняти це як його перепродаж, що тягне за собою суворе покарання. Алкогольні напої можна придбати в ресторані або в барі готелю, але тільки тим, хто проживає у цьому готелі, а також відвідувачам. На винос продавати не дозволено. Водіння автомобіля в нетверезому стані розглядається як тяжке порушення й карається великим штрафом, а то й тюремним ув'язненням.

    Штраф за кинуте на вулиці сміття становить 500 дирхамів, навіть якщо ви просто не влучили в урну. Надмірна увага до жінки (так само, як і дії, які можуть бути сприйняті за такі) може призвести до тюремного ув'язнення або штрафу до 60 тис. дирхамів. Лихослів'я в громадському місці або виголошення погроз на адресу співрозмовника (навіть риторичних!) може закінчитися тюремним строком до 7 років. Вживання наркотиків карається ув ’ язненням до 5 років, а їх ввезення та продаж – стратою.
    Фотографувати державні установи, палаци шейхів, військові об'єкти строго заборонено. Не можна фотографувати місцевих жінок – слід запитати у чоловіків дозволу на фотозйомку. Одяг має бути скромним. Жінкам не слід носити непристойний одяг. Відповідно до закону емірату Шарджа, на жінках має бути одяг, що прикриває руки, шию та коліна. Поява в громадських місцях у спортивному або пляжному одязі вважається вкрай непристойною. Навіть на пляжі заборонено перебувати в оголеному вигляді або "топлес". На муніципальних пляжах Шарджі жінкам забороняється відпочивати навіть у купальних костюмах.

    Документи (бажано їх ксерокопії) краще завжди носити при собі. Більшість поліцейських патрулює без форми й досить прискіпливо здійснює контроль над дотриманням традиційних норм. При цьому концепція "презумпції невинності" не вважається основним елементом місцевого законодавства. Документи часто перевіряють у громадських місцях; можливі провокаційні дії агентів у цивільному. Не слід сідати в машину до охоронців порядку за їх першою вимогою й без висунення конкретних обвинувачень.
    Хоча норми чистоти питної води дотримуються бездоганно, водопровідну воду з-під крана пити не слід. Обов'язково потрібно користуватися захисними кремами від сонячних опіків і пити багато рідини, бажано мінеральної води або свіжих соків. Через вологість у спекотні місяці окуляри та об'єктиви фото- і відеокамер запотівають при виході з приміщень, що кондиціонуються.

    На вулиці необхідно користуватися головним убором, очі захищати сонячними окулярами, що не пропускають ультрафіолет. Навіть під пляжним тентом сонячна радіація, відбиваючись від води й піску, досить небезпечна. Слід утримуватися від перебування на відкритому повітрі з 11.00 до 14.00.
    Не варто забувати й про небезпеку кондиціонерів, які працюють зазвичай на повну потужність. Після довгого перебування під сонцем ви можете легко застудитися. Багато місцевих страв також можуть викликати несподівану реакцію неадаптованого організму.

    Під час купання слід враховувати, що пляжі розташовані на океанських узбережжях, тому припливи й відпливи досить сильні, а прибережні течії найчастіше мають непередбачуваний характер. Занурення варто здійснювати тільки в супроводі місцевих інструкторів, які добре знають навколишні води.
    Напруга в мережі становить 220/240 В, 50 Гц. Стандартними є розетки англійського типу із трьома штирками.

    У країні офіційно прийнято метричну систему, але в деяких торговельних точках можуть послуговуватися місцевими мірами, а також американськими та британськими "дюймовими" стандартами – бензин на заправках вимірюють галонами, а тканини в магазинах – ярдами ( 0,9 м.).

    Чайові в багатьох ресторанах включено у вартість обслуговування ("Service charge", 15%). Якщо згадка про це відсутня в меню, то можна додати до суми рахунку 10%. Носильнику в аеропорту або в готелі можна залишити 5-10 дирхамів, залежно від кількості багажу. Давати чайові у таксі не заведено.

    Скрізь, особливо в приватних магазинах і на ринках, варто торгуватися – збити ціну вдвічі цілком реально.

    Слідкуйте за нами
    Актуально сьогодні
    В теплі краї
    Інші послуги
    На зв'язку

    galizienreisen@ukr.net

    063 3299510 (viber)

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Copyright GALIZIEN-REISEN © 2024
    tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net