Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0

ГЕОГРАФІЯ

Королівство Таїланд розташоване в самому серці Південно-Східної Азії. З давніх часів країна служила центром перетину торговельних шляхів оточуючих її держав: Індокитаю, М'янми (стара назва - Бірма) і Південного Китаю. Тайланд по топографічній принципом умовно розділений на чотири регіони. Гірська місцевість, покрита густими лісовими масивами - Північний Таїланд; Центральна рівнина з нескінченними рисовими полями; напівсухі землі Північного плато і, нарешті, тропічні острови і берегова лінія Південного півострова.
Країна поділена на 76 провінцій, які, в свою чергу, розбиті на округи, райони і села. Столиця Таїланду - Бангкок - галасливий мегаполіс з багатомільйонним населенням: політичний, економічний, промисловий і культурний центр країни. 
У Бангкоку знаходиться основна резиденція Його Величності короля Таїланду, визнаного главою держави, армії і всіх релігій, включаючи буддизм. 
На заході та півночі Таїланд межує з М'янмою (Бірмою), на півночі і північному сході - з Лаосом, на південному сході - з Камбоджею і, нарешті, на півдні - з Малайзією.  Загальна площа території країни становить 513 115 км2. Протяжність берегової лінії - 3219 км.

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ ТАЇЛАНДУ 

У Таїланді панує конституційна монархія на чолі з Його Величністю королем Пуміпон Адульядет, Рамою IX, монархом династії Чакри. Справжній король править країною вже більше шістдесяти років, що дозволяє називати його правління найдовшим за всю історію монархії Таїланду. Багато в чому завдяки збереженню подібного ладу, в країні багата культура та історія, до цього дня живі давні традиції. 
Таїланд - єдина країна Південно-Східної Азії, яка змогла уникнути колонізації, що стало ще однією причиною збереження її самобутньої культури. На загальних виборах, кожні чотири роки обираються 500 членів Палати представників і прем'єр-міністр, а також 200 членів Сенату - раз у шість років. Громадяни отримують виборче право у віці 18 років. 
Одіозною особистістю в історії правління чинного короля був і залишається Таксин Чинават, один з найбагатших людей країни, що зайняв в 2001 році посаду прем'єр-міністра (2001-2006 рр.).. Ледве вступивши на свою посаду, він призначив новий кабінет міністрів, більшість місць в якому отримала бізнес-еліта Таїланду. Одним з головних постулатів політичної платформи Таксина Чинавата була боротьба з бідністю. Вирішення цієї проблеми полягала у створенні безлічі фондів та видачі кредитів селянам. Опозиція називала таку політику популізмом і звинувачувала прем'єр-міністра в підкупі голосів. Чинават оголосив війну корупції, але минуло трохи більше п'яти років з обрання його на пост прем'єр-міністра, і першим пунктом у списку звинувачень військової хунти (після перевороту 2006 року) на його адресу виявилося «зловживання службовим становищем». На сьогоднішній день тайське суспільство розкололося на два табори. Перший вважає, що Таксин Чинават був кращим з прем'єр-міністрів Таїланду. Другий - що він усього лише ще один корумпований політик, знаний, жагою наживи. 
У 2007 році до влади приходить партія прем'єр-міністра Самака Сундаравея, лояльно налаштована по відношенню до попереднього прем'єр-міністру - Таксіну Чінавату. Розвиток кризи в країні зароджує серед населення невдоволення діяльністю уряду. Народні судження доходять до абсурдних звинувачень Самак Сунтхаравета у підготовці до повалення монарха Таїланду. Невдоволення мас супроводжується демонстраціями, націленими на повалення діючого уряду. Варто, щоправда, відзначити, що всі ці внутрішні конфлікти так і залишаються на рівні питань локального значення і ніякої небезпеки для гостей країни не представляють. На даний момент політична ситуація в країні досить спокійна.


КЛІМАТ І ПОГОДА ТАЇЛАНДУ 

Клімат в Королівстві Таїланд вважається одним з кращих в тропічному поясі і має три сезони.
Літо. З березня по травень у всьому Таїланді стоїть спекотна і суха погода. Середня температура складає 28-330 С.
Сезон дощів. З травня по вересень йдуть мусонні дощі, але опадів тут, можливо, менше, ніж в інших регіонах Південно-Східної Азії. Часто бувають сонячні дні, а температура в середньому становить 27-300 С. 
Прохолодний сезон. З листопада по лютий стоїть суха тепла погода з температурою від 24-270 С.
Середньорічна температура дорівнює 280 С.

НАСЕЛЕННЯ ТАЇЛАНДУ 

Населення сучасного Таїланду, чисельність яких 62 мільйони, різноманітно за своїм етнічним складом: в основному це тайці, але є також мони (біженці з Бірми, до слова сказати, одне з перших держав на території Таїланду було утворено Монамі), етнічні кхмери, лаосци, китайці, малайці, перси й індійці. Населення столиці Таїланду - Бангкоку - 7 мільйонів чоловік. 
Країна має самобутньою культурою, яка поєднує в собі буддизм, давньоіндійські культи, кхмерские традиції, пронизані споконвічно тайським сприйняттям навколишнього світу. Її можна споглядати всюди в Королівстві: буддійські церемонії, що влаштовуються в численних тайських храмах і низка свят, що відзначаються протягом року, а також сільські ринки, де прийнято торгуватися, купуючи їжу і одяг. 
Для мандрівників Королівство відкриває можливість познайомитися з особливостями життя в Південно-Східній Азії. Завдяки тій обставині, що ця країна ніколи не була колонією, тайцам вдалося в недоторканності зберегти національну своєрідність.


РЕЛІГІЯ ТАЇЛАНДУ

Буддизм Тхеравада (південна гілка буддизму), зберігаючи спадкоємність буддизму Двараваті (держава Х століття н.е.), є релігією 95% тайців, вплив якої багато в чому позначається на їхньому повсякденному житті. Таїланд - єдина в світі країна, мораль і закони якої засновані на положеннях цієї релігії. 
Тайський буддизм послужив джерелом натхнення для численних художників і архітекторів, які створювали на честь Будди храми під багатоярусними дахами. Сила буддизму також полягає в тому, що в тайських сім'ях серйозно ставляться до навчань Будди. Для тайських юнаків у віці 20 років давно стало традицією постриг у ченці на строк від п'яти днів до трьох місяців. За звичаєм, відбувається це в період щорічної самітництва ченців під час сезону дощів. У колишні часи подібний постриг був священним обов'язком всіх юнаків у віці 20 років, коли вони відправлялися в монастир строком на два роки. Подібна традиція стосувалася і членів королівських сімей. За час перебування в монастирі юнак "заробляв" для батьків кращу долю в наступному житті. У сучасному
Таїланді молоді люди перебування в монастирі залишають на власний розсуд.  Тайці поважають і інші релігії. Так, релігійні меншини мусульман, християн, індуїстів і сикхів користуються в Королівстві свободою віросповідання під заступництвом Його Королівської Величності.


ОФІЦІЙНИЙ МОВА ТАЇЛАНДУ

Офіційна мова - тайська. Широко поширені китайська та англійська мови. Англійською говорять в більшості готелів, магазинів і ресторанів, в основних туристичних центрах.
У тайській мові 44 приголосних, 22 голосних, 10 дифтонгів, 4 тональних і 4 спеціальних значка. Він розвивався досить тривалий час. Є підстави вважати, що тайський алфавіт походить від впали або санскриту. Проте його офіційне народження відносять до 1283, коли алфавіт був створений королем Рамкамхенгом. Тайська мова - тональний, у ньому 5 фонологічних тонів. Інтонація є сенсоутворювальним елементом мови, тому треба бути дуже обережним з вживанням тих або інших слів і словосполучень.


КУЛЬТУРА І ТРАДИЦІЇ ТАЇЛАНДУ 

Основа традицій країни зароджувалася в умовах сільськогосподарської діяльності та її значимості для місцевого населення, а також релігії, що пронизує всю країну з півночі на південь і із заходу на схід. У більшості сіл були побудовані буддистські монастирі, які носили не тільки функцію духовного пристановища парафіян, а й освітню. Предмети мистецтва, народний промисел, наука і філософія беруть свій початок в монастирях. Все життя - від народження і до смерті - безпосередньо пов'язана з ними. У деяких районах, віддалених від цивілізації, досі в пошані культи давнини, примітивні поняття та ідеї, які так контрастують з життям столиці та прилеглих територій. У маленьких віддалених селах на півночі країни до цих пір ходять жінки з великою кількістю кілець на шиї, які знімають за провину і, таким чином, позбавляють життя. 
Як і раніше, як і протягом багатьох століть, в Таїланді не прийнято вітати один одного рукостисканням. Тайський привітання - це складені як для молитви долоні (подібний жест носить назву «wai»), розплоджені навпаки особи. Звичайний вай - долоні зімкнені бутоном лотоса на рівні грудей, разом з поклоном голови так, щоб кінчик носа стосувався кінчиків безіменних пальців, а не навпаки особи. З високим ваем треба бути акуратним, його різновиди строго регламентовані. Чим вище підняті руки, тим більше поваги вкладає таєць у привітання. Звертаючись до більш дорослій людині, крім жесту «вай», тайці додають приставку «пхи» перед ім'ям, якщо ж звернення адресоване до дитини, то перед його ім'ям неодмінно додадуть приставку «Нонг». 
собливо священної частиною тіла людини вважається голова, дотик до неї незнайомця вважається вираженням неповаги. Однак ніщо не є настільки образливим для тайця, як дотик або вказівка ​​на щось ногою. Заходячи в храм чи монастир, неодмінно слід роззутися. Втім, ця традиція зайшла набагато далі, тому у багатьох ресторанів, салонів краси, магазинів можна побачити велику кількість взуття. 
Прийом їжі в країні - особливий культ. Вона різноманітна і смачна, і лише одне відчуття об'єднує всі блюда - гострота. Як правило, на столі буває кілька страв, кожне з яких рекомендується спробувати, щоб не образити господарів. 
У Королівстві не вітається відкритий прояв почуттів між закоханими.
Слідкуйте за нами
Актуально сьогодні
В теплі краї
Інші послуги
На зв'язку

galizienreisen@ukr.net

063 3299510 (viber)

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright GALIZIEN-REISEN © 2024
tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net