Меню сайту
Коломия Туристична
Новини
Наше опитування
Чим зручно замовляти тури он-лайн?
Всього відповідей: 0


Созополь розташований на мальовничому півострові в південній частині Бургаської затоки, в 35 км від Бургаса. Його населення складає майже 5000 чоловік. Це одне з найстаріших населених місць на болгарському Черноморье, що перетворилося зараз в один із самих популярних курортів країни. Краса Старого міста і його романтична атмосфера привертають безліч туристів з усього світу. Археологічні знахідки свідчать про більш ніж 7-тисячолітніх культурних місцевих традиціях. Перші поселення в созополском затоці виникли в епоху неоліту - в кінці VІ тисячоліття до н.е. У 610 р. до н.е. переселенці з малоазійського поліса Мілет заснували на Созопольском півострові місто-держава, названий Аполлонія. Вже в перші століття свого існування ця колонія досягла дивного розквіту. У V ст. були споруджені потужні кріпосні стіни і побудовані монументальні громадські будівлі. Античні автори згадують храм Аполлона-цілителя з колосальною 13-метрової фігурою цього бога-спасителя. У 72 р. до н.е. Аполону була захоплена легіонами римського полководця Марка Лукулл. Місто був відданий вогню і спустошення, а знаменита статуя бога Аполлона відвезли в Рим як військовий трофей. 

В I столітті тут поступово відновлювалося городище, а після перетворення Фракії в римську провінцію Аполлонія знову перетворилася на важливий портовий центр. Після прийняття християнства у відповідності з новою офіційною релігією місто отримало назву Созополіс (Місто Сонця). 

В V-VI століттях були зведені нові фортечні стіни, частини яких видно і зараз у південній та південно-східній частинах півострова. Вперше місто увійшло в межі Болгарії після захоплення військами хана Крума в 812 р. У середні століття Созополь був єпископальним центром з 20 церквами і п'ятьма монастирями. З середньовічної архітектури до нас дійшли руїни монастирського комплексу на острові Святого Івана, що існував з X по XVII ст. Він піддався руйнуванню одночасно з захопленням Візантії в 1453 р. турками, а остаточно зруйнований в 1629 р., тому що давав притулок козацьким піратам. У Старому місті збереглася базиліка, а на мисі Скамній на північному сході Старого міста частина монастиря Святих Апостолів. 

Постановою Ради міністрів № 320 від 7 вересня 1974 Старе місто Созополя був оголошений музеєм. В ньому збереглося майже 180 житлових будинків, побудованих в середині XVIII - початку XIX ст. Будинки в заповіднику будувалися колись з каменю і дерева і відносяться до так званої чорноморському архітектурного типу будівництва. Найбільш відомі серед них вдома Маріетти Стефанової, Креаноолу, Тодора Загорові, Куртіді, Дімітрі Ласкарідіса та інші. 

Чималий інтерес для туристів представляють Археологічний музей і Художня галерея. У 2010 р. при археологічних розкопках на найближчому острові Святого Івана були відкриті мощі Святого Іоанна Хрестителя. Зараз цінна реліквія зберігається у храмі Святих Кирила і Мефодія цього міста і привертає паломників зі всього світу. Старовинний Созополь з виявленими в ньому мощами Іоанна Предтечі вийшов переможцем на конкурсі "Чудеса Болгарії" в 2011 р. 

Одним з найбільших подій в цьому чарівному містечку є фестиваль мистецтв "Аполлонія" (1-10 вересня) і зустріч Джулая - свята липневого ранку в ніч з 30 червня на 1 липня. 

У Созополі є два пляжі - Центральний і "Харману", а недалеко звідси і пляжі кемпінгів "Золота рибка" і "Каваців". Нині місто складається зі старої і нової частин. У старовинному місті можна зробити романтичну прогулянку по мощення вуличках серед дихаючих історією будинків. У новій частині сконцентровано безліч готелів і закладів для харчування та розваг. 

Можливості для розміщення найрізноманітніші. Це шикарні готелі, невеликі сімейні готелі, гостьові будинки, бунгало. У безпосередній близькості від міста знаходиться кілька кемпінгів - "Градина" (Сад), "Золота рибка", "Каваців" (вид тополі), "Веселощі" і "Смокіня" (Смоковниця). 

Ресторани пропонують характерну чорноморську болгарську кухню та різноманітні страви. 

Любителі відпочинку на морі можуть займатися різними видами спорту - кататися на гідроциклах, на дошках для серфінгу, грати в пляжний волейбол, прогулюватися на човнах, вудити рибу. 

На південь звідси знаходиться заповідник "Ропотамо", що охоплює гирлі однойменної річки. Там пропонуються прогулянки на різних судах по річці, спостереження за цікавими видами птахів і рослин.


Созополь

Созополь


Созополь


Созополь


Созополь

 
Созополь

Созополь


Созополь


Слідкуйте за нами
Актуально сьогодні
В теплі краї
Інші послуги
На зв'язку

galizienreisen@ukr.net

063 3299510 (viber)


sv_svit
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright GALIZIEN-REISEN © 2022 Путевки в Египет Туры Отели Укр Туризм
tel Карпати+38 063 329 95 10   galizienreisen@ukr.net   sv_svit