– з автовокзалу м. Коломиї
автобусом їхати в Надвірну. Перший рейс відправляється в 06.30. Їхати 1 год. З
Надвірної автобусом їхати в Бистрицю;
– в Бистриці розбити
базовий табір з наметів. Базовий табір краще всього розбити біля лісу трохи
вище за дитячим садком або на пагорбі за мостом через річку Бистриця. Можна
переночувати у селян (ціна 20–25 грн.) або у гуртожитку, що стоїть біля зупинки
по той бік річки (ціна 10–50 грн. в залежності від пори року);
– по прямій ґрунтовій дорозі
вздовж річки Довжинець йти 2 год. Біля останнього будинку (дім лісників)
повернути наліво. Йти 30 хв. Вздовж потічка Озірний до лісового озера. Перейти
через Озірний і увійти в ліс. Починається важкий підйом на гребінь хребта. На
хребті повернути наліво, спуститися на полонину, а потім піднятися по крутому
підйомі до підніжжя гори Медвежик. З Медведика по крутій стежці піднятися на
Добошанку. З Бистриці на вершину Добошанки підніматись 4–5 год.;
– з вершини Добошанки (1755 м) відкривається
чудовий вигляд на частину Чорногірського хребта, Говерлу, Петрос, Близницю,
Сивулю і Синяк;
– спускатись по тій же стежинці.
Вниз йти легше. Через 4 год. ви вийдете в Бистрицю.
День другий:
– по дорозі вздовж річки
Салатрук йти на 15
кілометр, де раніше був гуртожиток лісорубів (зараз там
лише 2 чи 3 вагончики). Потім повернути направо і по маркованій стежці
піднятись до полонини Боярина. З полонини повертаємо вліво, майже по прямій
стежині обходимо хребет з вершинами Короткан і Неглова, потім виходимо до
коричневих скель урочища Пекло. Тут повертаємо вправо, потім 300 метрів йдемо вниз,
переходимо через потік, по полонині Рущина підіймаємось до руїн будинку, де раніше
була казарма польських прикордонників, і по маркованій стежці піднімаємось на
вершину Сивулі (1836 м).
Вона гола, без будь-якої рослинності, тільки4-метровий обеліск, каміння і мох. З Бистриці на вершину Сивулі йти 5–6
год.;
– з вершини Сивулі добре
видно на південному заході Говерлу і Петрос, на півдні – Добошанку, а на
півночі – Ігровець;
– з Сивулі на Лопушну (1818 м) – сусідня вершина –
йти 20 хв.;
– в Бистрицю повертатись
тією ж дорогою.
День третій:
– по маркованій дорозі
вздовж річки Рафайлівець йти (або їхати автомобілем чи велосипедом) до Перевалу
Легіонів (1130 м).
З Бистриці до Перевалу Легіонів йти 2,5–3 год.;
– тією ж дорогою
повертатись у Бистрицю;
– автобусом їхати у
Надвірну, а потім – у Коломию.